Archiwum 2024 roku

Powrót


14 grudnia 2024 r. - Wernisaż XIII dorocznej wystawy Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej pt. „Impresje” oraz wystawa towarzysząca Walentego Mariana Krzyśka zatytułowana „Niesamowita Kapadocja”.

Doroczna Wystawa Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej, zatytułowana „Impresje” prezentowana była w Galerii na Piętrze w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Wernisaż odbył się 14 grudnia 2024 roku. Tegoroczna ekspozycja, podsumowywała owocną działalność Komisji. Można było ją oglądać do 12 stycznia 2025 roku.

Komisja Fotografii Krajoznawczej, nieprzerwanie działająca od 28 kwietnia 2011 roku, zrzesza miłośników turystyki i fotografii, którzy z pasją dokumentują piękno krajobrazów, przyrody, architektury oraz zmiany zachodzące w otaczającej przestrzeni. Łącząc wiedzę z zakresu geologii, historii i etnografii, Komisja popularyzuje te dziedziny poprzez organizację wystaw, prelekcji oraz udział w wydarzeniach kulturalnych i turystycznych.

Wystawa „Impresje” przenosi w świat uchwyconych w obiektywie krajobrazów i wyjątkowych momentów, oddając niezwykłość m.in. ziemi wałbrzyskiej. Dodatkową atrakcją była wystawa towarzysząca Walentego Mariana Krzyśka w Multimedialnej Galerii Obrazu, zatytułowana „Niesamowita Kapadocja”. To wydarzenie jest niepowtarzalną okazją do obcowania z fotografią krajoznawczą na najwyższym poziomie. Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok.

Wernisaż XIII dorocznej wystawy Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej
Wernisaż XIII dorocznej wystawy Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej

29.11.2024 r. – Wernisaż wystawy Alka Ziółkowskiego pt. „Zagubione w przestrzeni”

Wernisaż wystawy Alka Ziółkowskiego pt. „Zagubione w przestrzeni” miał miejsce w Sali Wystawowej Ośrodka Społeczno-Kulturalnego SM Podzamcze w Wałbrzychu. Na wydarzeniu licznie zgromadzili się goście, którzy mieli okazję zanurzyć się w unikalnej podróży artystycznej autora.


Autor zaprezentował swoje prace, które były refleksją nad zapomnianymi krzyżami i kapliczkami przydrożnymi – symbolami minionych czasów, które z biegiem lat straciły na wyrazistości. Jego twórczość wskazuje na delikatne ślady upływu czasu oraz zaniedbanie, które dotknęły te ważne elementy kultury i krajobrazu. Autor w swoich dziełach ukazuje, jak te zabytki, mimo ich zapomnienia, wciąż noszą w sobie historię i emocje, które zasługują na przypomnienie i ochronę.


Wystawa „Zagubione w przestrzeni” jest nie tylko wizualnym doświadczeniem, ale także opowieścią o wrażliwości na to, co zostało zatarte przez czas i niewłaściwą dbałość, co skłania widzów do refleksji nad historią, kulturą oraz sprawami współczesnymi związanymi z dziedzictwem kulturowym.

Wernisaż wystawy Alka Ziółkowskiego pt. „Zagubione w przestrzeni”

25.10.2024 r. – Wernisaż wystawy Jerzego Noszczyka pt. „Pro memoria”

Ostatnie wydarzenie, mowa tu o otwarciu wystawy fotograficznej Jerzego Noszczyka zatytułowanej "Pro memoria". Ekspozycja, która zagościła w przestrzeni Sali wystawowej Ośrodka Społeczno – Kulturalnego SM Podzamcze Al. Podwale 1, to nie tylko prezentacja zdjęć, ale także głęboka refleksja nad tematyką pamięci, tożsamości, ulotności chwili i przemijaniu.
Już od progu wita nas przemyślana aranżacja, która pozwala na zanurzenie się w atmosferę ulotności życia. Jego barwne fotografie, są pełne emocji i narracji. Ujęcia przedstawiają zarówno codzienne, banalne sytuacje, jak i bardziej złożone kompozycje, skłaniając widza do zastanowienia się nad znaczeniem pamięci we współczesnym świecie.
Warto również zwrócić uwagę na to, jak Jerzy Noszczyk eksploruje tematykę przemijania. W każdej pracy dostrzega się zderzenie przeszłości z teraźniejszością, co skłania do zadawania pytań o to, co naprawdę pozostaje w naszej pamięci. W dobie wszechobecnej cyfryzacji i natychmiastowego zapisywania chwil, fotograf zachęca do refleksji nad wartością przeżytych momentów, które umykają, ale zarazem kształtują naszą tożsamość.
Otwarcie wystawy zgromadziło wiele osób z kręgów grona wałbrzyskich turystów oraz miłośników fotografii, co potwierdza, że autor potrafi przyciągnąć uwagę i wzbudzić emocje.
"Pro memoria" to nie tylko wystawa fotografii, ale przede wszystkim zestawienie miejsc, wspomnień i emocji, które składają się na nasze codzienne życie. Zachęcam do jej odwiedzenia – każdy znajdzie w niej coś dla siebie, a być może wyjdzie z nowymi przemyśleniami na temat ulotności chwili i wartości pamięci.

Alek Ziółkowski

Zdjęcia: Klaudia Rosicka-Noszczyk, Włodzimierz Palusko, Alek Ziółkowski

Wernisaż wystawy Jerzego Noszczyka pt. „Pro memoria”

19 października 2024 r. Wystawa prac Daniela Zagórskiego „ Grafika Warsztatowa - Grafika 3D – Al. – Fotografia z Drona – Film animowany”

Daniel Zagórski to artysta urodzony w 1949 roku w Łodzi, mieście, które uchodzi za jedno z najbardziej surrealistycznych w Polsce a może i w Europie. Jego twórczość to niezwykłe połączenie pasji, przypadków i różnorodnych mediów. Zagórski specjalizuje się w grafice warsztatowej, stosując techniki takie jak akwaforta, akwatinta, mezzotinta, litografia oraz linoryt. Jego zainteresowania obejmują także grafikę komputerową 3D, a od 1993 roku skoncentrował się na tworzeniu filmów animowanych 3D, które zdobyły liczne nagrody na festiwalach filmowych to wszystko będziemy mogli zobaczyć 19 października o godz. 17.00 w Multimedialnej Galerii Obrazu w Starej Kopalni w Wałbrzychu. W 2024 roku jego film animowany „Poza rok 1984” odniósł sukces, zdobywając Srebrny Medal na 84. Międzynarodowym Festiwalu UNICA w Poznaniu oraz pierwsze miejsce w kategorii animacja na 21. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka” w Oświęcimiu, a to tylko jedno z wielu osiągnięć. Oprócz twórczości filmowej, Zagórski ma bogate doświadczenie w fotografii z którą związany jest od 50 lat, zarówno analogowej, cyfrowej, jak i związanej z sztuczną inteligencją. Jego prace dokumentują zmiany w sztuce i technologii, a także jego unikalną wizję świata. Daniel Zagórski to także pasjonat sportów, w szczególności maratonów górskich MTB oraz maratonów na łyżworolkach.. Jego twórczość oraz pasje tworzą niepowtarzalny obraz artysty, który nieustannie eksploruje granice sztuki i technologii.

Wystawa prac Daniela Zagórskiego
Wystawa prac Daniela Zagórskiego

6 września 2024 r. – Wernisaż wystawy ”Bajki zarezerwowane dla kobiet”

6 września 2024 roku w Sali wystawowej Ośrodka Społeczno-Kulturalnego odbył się wernisaż wystawy fotografii członkiń Stowarzyszenia Miłośników Fotografii z Sosnowca pt. ”Bajki zarezerwowane dla kobiet”. To wydarzenie, zorganizowane we współpracy z Komisją Fotografii Krajoznawczej przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej, było niezwykłą okazją do zaprezentowania twórczości utalentowanych artystek i spędzenia czasu w inspirującym otoczeniu. Wernisaż przyciągnął licznych miłośników fotografii, którzy mieli szansę podziwiać różnorodne prace artystyczne, każdy z obrazów opowiada swoją unikalną historię, odzwierciedlając wrażliwość i perspektywę kobiet-artystek. Wystawa oferowała nie tylko estetyczne doznania, ale także była doskonałą okazją do refleksji nad rolą kobiety w świecie sztuki oraz ich wpływu na kulturę wizualną. Atmosfera wydarzenia była pełna kreatywności i pasji – uczestnicy mieli możliwość porozmawiania z artystkami, dowiedzieć się więcej o ich inspiracjach oraz technikach pracy. Słońce wpadało przez okna, rozświetlając zdjęcia, co nadawało całemu wydarzeniu niepowtarzalny klimat. Organizatorzy wyrazili wdzięczność dla Ośrodka Społeczno-Kulturalnego za wsparcie i pomoc w zrealizowaniu tego projektu, który podkreśla znaczenie współpracy między instytucjami kultury a artystami. Wystawa „Bajki zarezerwowane dla kobiet” to zaledwie początek szerszej inicjatywy mającej na celu promowanie twórczości kobiet w fotografii. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia wystawy, która eksponowana będzie do 19 września, odkryjcie za jej pomocą magię i opowieści, które kryją się w każdej fotografii. To wydarzenie jest nie tylko świętem sztuki, ale także manifestem kobiecej twórczości, która zasługuje na uznanie i szersze zainteresowanie.

Alek Ziółkowski

Wernisaż wystawy ”Bajki zarezerwowane dla kobiet”

22 czerwca 2024 r. - Podsumowanie XII Ogólnopolskiego Przeglądu Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK

Już po raz dwunasty fotograficy, członkowie PTTK, zaprezentowani swoje prace na Ogólnopolskim Przeglądzie Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK. I tym razem wystawa pokonkursowa zagościła w przestrzeni wystawienniczej Starej Kopalni w Wałbrzychu, za co serdecznie dziękujemy. Jak co roku, było to wyjątkowe wydarzenie – spotkania, rozmowy, dyskusje o fotografii i ten dreszczyk emocji w oczekiwaniu na werdykt Jury – kto w tym roku uzyska największe uznanie, czyja praca będzie najlepsza. Ale to przede wszystkim było święto fotografii, tej fotografii przez duże „F”, satysfakcja, że BYLIŚMY, WIDZIELIŚMY, ZDOBYLISMY oraz inspiracja do dalszej twórczej pracy z aparatem w ręce. Gratulujemy nagrodzonym i do zobaczenia za rok.


Nagrodzeni w XII Przeglądzie Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK


KONKURS FOTOGRAFICZNY

W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM w wyniku oceny JURORÓW nagrody i wyróżnienia otrzymali:

  • Grand Prix - Wojciech Świeściak za pracę pt. „Wiosenny Remiz” - nagroda ufundowana przez Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK w Łodzi,
  • dwa równorzędne pierwsze wyróżnienia:
    • Irek Graff za pracę pt. "Poranek nad chmurami" - nagroda ufundowana przez Romana Ludwiczuka – Prezesa PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej,
    • Kamil Pluta za pracę pt. "Widok na Śnieżkę" - nagroda ufundowana przez PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej,
  • dwa równorzędne drugie wyróżnienia:
    • Tadeusz Łazarz za pracę pt. "Współczesny męczennik" - nagroda ufundowana przez Kazimierza Szymelę – Przewodniczącego Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej,
    • Waldemar Kałasznikow za pracę pt. "Orkan" - nagroda ufundowana przez Komisję Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej.

KONKURS DIAPORAM

w KONKURSIE DIAPORAM w wyniku oceny JURORÓW nagrody i wyróżnienia otrzymali:

  • pierwsza nagroda - Wojciech Świeściak za pracę pt. "Skrzydlaci mieszkańcy lasu" - nagroda ufundowana przez Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK w Łodzi,
  • druga nagroda – Krystyna Kosińska za pracę pt. "Piękno przemijania" - nagroda ufundowana przez Centrum Nauki, Kultury i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu,
  • trzecia nagroda – Piotr Sadoczyński za pracę pt. "Pienińska jesień" - nagroda ufundowana przez Romana Ludwiczuka – Prezesa PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej,
  • pierwsze wyróżnienie – Janusz Rasała za pracę pt. "Ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe" - nagroda ufundowana przez Kazimierza Szymelę - Przewodniczącego Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej,
  • drugie wyróżnienie – Alek Ziółkowski za pracę pt. "Podzim" - nagroda ufundowana przez Komisję Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej.
XII Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK
„Byłem – Widziałem – Zdobyłem”
Nagrodzona Diaporama - „Byłem – Widziałem – Zdobyłem”
Nagrodzona Diaporama - „Byłem – Widziałem – Zdobyłem”
Nagrodzona Diaporama - „Byłem – Widziałem – Zdobyłem”

14 czerwca 2024 r. – Wernisaż wystawy „Moja przestrzeń” w Sosnowcu

To była kolejna odsłona X Jubileuszowej wystawy Pań z Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej pt. „ Moja przestrzeń”. Tym razem dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Miłośników Fotografii, prace naszych Pań były prezentowane w Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu. Wernisaż odbył się 14.06.2024 r. z udziałem licznych gości oraz przedstawicieli naszego środowiska fotograficznego, w osobach Basi i Alka Ziółkowskich. Wystawa została przyjęta z uznaniem przez obecnych na niej gości, a także - jak wynikało z wypowiedzi dyrektora Michała Górala, doceniona została przez miłośników tej sztuki. Jako autorki, poprzez nasze fotografie dałyśmy się poznać od jakże różnych stron naszej osobowości. Od zagadkowej, ale też silnej, wyrazistej i konkretnej, do tej z fantazją, filozoficznym podejściem do rzeczywistości, a czasem też tej, posługującej się żartem i humorem. Tej, stąpającej twardo po ziemi, lub tej bujającej w obłokach – marzycielki i romantyczki. Może też tej ciekawskiej, ulegającej powabom natury, dostrzegającej kunszt w rzeczach z pozoru prostych, a niezwykłość, w zwykłych. Także tej, eksperymentującej na granicy rzeczywistości i abstrakcji. Każdy z oglądających mógł wniknąć w nasze interpretacje tego fascynującego tematu. Mamy dużą satysfakcję z tego, że nasze artystyczne dokonania wzbudziły po raz kolejny wiele wspaniałych emocji, skłaniały do refleksji, ubogacając naszych gości w piękne doznania.

Wernisaż wystawy „Moja przestrzeń” w Sosnowcu
Wernisaż wystawy „Moja przestrzeń” w Sosnowcu

7 czerwca 2024 r. – Wystawa Alka Ziółkowskiego pt. „Niedokończone historie”

Projekt "Niedokończone historie" był dla mnie swoistym wyzwaniem, bo pozwalał na eksplorację różnych tematów i narracji, jednocześnie wymagając ode mnie zaangażowania i aktywnego uczestnictwa w interpretacji fotografii. Każde zdjęcie było jak zaproszenie do wymyślania kolejnych co sprawiało, że każde oglądanie było frapujące i inspirujące. Mimo braku pełnych zakończeń, zauważyłem, że każdy zestaw pozostawił we mnie ślad – fragment historii, który pozostawał w mojej wyobraźni i nadal budził moje myśli. To właśnie ta niekompletność sprawiała, że przygotowywana wystawa była dla mnie tak fascynująca – dawała możliwość ciągłego udziału w procesie tworzenia moich wymyślonych historii.

"Niedokończone historie" stały się dla mnie nie tylko serią zdjęć, ale także doświadczeniem, które pobudzało moją wyobraźnię i zachęcało do kreatywnego podejścia do fotografii. Dzięki nim nauczyłem się doceniać otwartość w myśleniu i upór w działaniu. Można było poczuć, że ta wystawa to coś więcej niż tylko zbiór, czy zestaw zdjęć - to proces, który wciąż trwa i jest częścią tego fascynującego świata. Wystawę można traktować jako dzieło zamknięte, albo kontynuować każdy zestaw jako inspirację do dalszego rozwijania tematu.

Wernisaż miał miejsce w Sali Wystawowej OSK Podzamcze Al. Podwale 1 w Wałbrzychu.

Wystawa Alka Ziółkowskiego pt. „Niedokończone historie”
Wystawa Alka Ziółkowskiego pt. „Niedokończone historie”


19 kwietnia 2024 r. - Wystawa Waldemara Kałasznikowa "KALEJDOSKOP"

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w święcie naszego przesympatycznego Kolegi Waldemara Kałasznikowa, członka założyciela KFK PTTK o/z Wałbrzyskiej, obchodzącego swoje osiemdziesiąte urodziny. Uroczystość miała miejsce w lokalu Pod Pretekstem ART CAFE, ul. Rycerska 1 w Wałbrzychu i była zwieńczona autorską wystawą fotografii jubilata. Wystawa składa się z ośmiu tryptyków. Dziękujemy uczestnikom za liczne przybycie i bycie z nami w tak doniosłym wydarzeniu.

Wystawa Waldemara Kałasznikowa  „KALEJDOSKOP”

Foto: Elżbieta Kajner i Kazimierz Szymela



23 marca 2024 r. - Wernisaż wystawy „Magia madery” autorstwa Elżbiety Kajner

23 marca 2024 r. w Multimedialnej Galerii Obrazu Stara Kopalnia w Wałbrzychu miał miejsce debiutancki wernisaż wystawy fotografii członkini KFK PTTK O/Z Wałbrzyskiej Elżbiety Kajner pt. „Magia Madery”. Wystawę można było oglądać do 12 kwietnia 2024 r. Poniżej prezentujemy foto-relacje z tego wydarzenia.

Wernisaż wystawy „Magia madery” autorstwa Elżbiety Kajner


15 marca 2024 r. Wernisaż wystawy Jerzego Noszczyka "WŁOCHY – FOTOGRAFIA i MUZYKA"

15 marca 2024 r. miało miejsce wydarzenie-spotkanie słowno-muzyczne, zobrazowane fotografiami członka KFK O/Z Wałbrzyskiej - Jerzego Noszczyka, zatytułowane WŁOCHY – FOTOGRAFIA i MUZYKA. Gościny temu wydążeniu udzielił Ośrodek Społeczno-Kulturalny SM Podzamcze w Wałbrzychu, a oprawę muzyczną zapewnił duet Agnieszka Kaczmarek (wiolonczela) i Małgorzata Kosińska (skrzypce). Wystawę można było oglądać do 06 kwietnia 2024 r.

Wernisaż wystawy "WŁOCHY – FOTOGRAFIA i MUZYKA"

2 marca 2024 r. - X - jubileuszowa wystawa fotograficzna Pań - członkiń Komisji Fotografii Krajoznawczej przy PTTK O/Z Wałbrzyskiej

Mija dziesięć lat od pierwszej wystawy Pań - członkiń Komisji Fotografii Krajoznawczej przy PTTK O/Z Wałbrzyskiej, na których to rok rocznie prezentujemy własny dorobek artystyczny, nasze dokonania, które ewaluują w nas wraz z doświadczeniem, kreatywnością, rozwojem warsztatu artystycznego, czy też bogatszym wachlarzem spojrzeń na otoczenie przez pryzmat sztuki. Tradycyjny już marcowy termin pewnie wziął się z faktu przypadającego na ten miesiąc naszego święta. Nasza szlachetna pasja daje nam szczęście, przydaje barw w życiu i świadczy bezsprzecznie o bogatym , ale jakże różnym wnętrzu każdej z nas. Dlatego naszym kolejnym wystawom towarzyszył zawsze inny, ciekawy, inspirujący, niejednoznaczny tytuł np. : „ Na progu”, „To, co nas kręci”, „Moja fotografia - moja historia”, Moja pasja”, Kobieta w krajobrazie” itp. Być może, zainspirowani nim Goście szukali w naszych fotografiach, a za ich pośrednictwem w naszym wnętrzu odzwierciedlenia tegoż motywu przewodniego. I właśnie zaciekawienie widza, zainteresowanie, potrzeba odkrywania wrażliwości autorek, ich różnorodności spojrzeń, bogatej wyobraźni, było przez te lata celem, który pragnęłyśmy osiągnąć. Przez ten miniony czas niezapomnianych wernisaży, towarzyszyło nam to samo uczucie wzruszenia na widok naszych „małych dzieł sztuki”, rozmów i podsłuchanych kreatywnych opinii, pytań zadawanych z iskrą podziwu w oczach, czy też odkrywczych skojarzeń, dających nam nowe inspiracje. Jubileuszowa wystawa nosi tytuł „ Moja przestrzeń”. Poprzez zaprezentowane fotografie znów dajemy się poznać być może od jeszcze innej, nie poznanej strony naszej osobowości. Jakiej? Może zagadkowej, ale też silnej, wyrazistej i konkretnej, może tej z fantazją i filozoficznym podejściem do rzeczywistości, czy z dozą żartu i humoru, czy tej, stąpającej twardo po ziemi, lub tej bujającej w obłokach – marzycielki i romantyczki , a może ciekawskiej, ulegającej powabom natury, dostrzegającej kunszt w rzeczach z pozoru prostych, a niezwykłość, w zwykłych lub tej, eksperymentującej na granicy rzeczywistości i abstrakcji. To wszystko polecamy uwadze Państwa, gdyż warto wniknąć w interpretacje tego fascynującego tematu, ulec przez chwilę emocjom, by móc ubogacić się w nowe, piękne doznania. Wernisaż X - jubileuszowej wystawy fotograficznej odbył się 2 marca 2024 r. o godz. 17.00 w „Galerii na piętrze” w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

X - jubileuszowa wystawa fotograficzna Pań

22 lutego 2024 r.- Wernisaż wystawy "Niezwykłe kadry 2023 r."

Otwarcie wystawy, drugiej edycji konkursu fotograficznego pt. „ Niezwykłe kadry 2023”, pomysłu Alka Ziółkowskiego, zorganizowanej przez Komisję Fotografii Krajoznawczej Oddziału PTTK Ziemi Wałbrzyskiej. Jest to konkurs podsumowujący kolejny rok aktywnej działalności fotograficznej wszystkich nas – członków Oddziału PTTK Ziemi Wałbrzyskiej. Wizją pomysłodawcy jest, aby stał się tradycją w działalności PTTK i pozwolił spośród dorobku artystycznego każdego z fotografów w danym roku, wyeksponować jedno zdjęcie, z którym najbardziej identyfikuje się autor, które stanowi dla twórcy jego wyjątkowy kadr, nie koniecznie mieszcząc się w kategorii fotografii krajoznawczej. Oglądając zdjęcia, zdecydowanie można odnieść wrażenie, że każda osoba biorąca udział w konkursie podeszła z ogromną wrażliwością do selekcji swoich fotografii, wykazując dużą kreatywność, zarówno w doborze tematyki, jak i w interpretacji artystycznej swojej fotograficznej propozycji. Dzięki temu, mogliśmy podziwiać różnorodność spojrzenia na rzeczy i zjawiska zwyczajne, lecz jakże ciekawie i bardziej twórczo zinterpretowane. Mieliśmy okazję zobaczyć szersze spektrum tematyczne, gdyż wiele zdjęć wychodziło poza aspekt fotografii krajoznawczej. Zaskoczyła nas fotografia w abstrakcyjnej odsłonie, również ta, z dozą humoru, wychwycona przypadkiem, a także ta, która swoją wymową wzrusza, uświadamiając nam nasze ludzkie potrzeby serca. W ocenach gości wybrzmiewała jednoznacznie podkreślana wysoka wartość emocjonalna wernisażu, co zdecydowanie świadczy o sukcesie naszego przedsięwzięcia. W przyszłości, w kolejnych edycjach konkursu będziemy się starali jeszcze bardziej odstępować od ogólnie przyjętych i przestrzeganych zasad krajoznawstwa, obowiązujących w naszym fotografowaniu, bardziej „bez ograniczeń” eksponować bogactwo i oryginalność natury świata w szerokim tego słowa znaczeniu. Dzięki temu, spektrum naszej fotograficznej penetracji uczynimy bogatszym tematycznie, dając gościom - bywalcom naszych wystaw więcej wrażeń poznawczych, których nie doświadczali w takim stopniu dotychczas.

Kapituła konkursowa przyznała tytuł "Niezwykły kadr 2023 r." Ewie Limberger za zdjęcie pt. "Tańczą panowie ... tańczą panie...".

Jadwiga Łozińska

Wernisaż wystawy "Niezwykłe kadry 2023 r."
Wernisaż wystawy "Niezwykłe kadry 2023 r."

12 stycznia 2024 r. – wernisaż wystaw „Wałbrzych nieoczywisty” oraz „Ocalić od zapomnienia”

12 stycznia 2024 roku w Powiatowej i Miejskiej „Bibliotece pod Atlantami” Rynek 9 w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy członków Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej. W ramach wystawy zaprezentowano fotografie dwóch projektów „ Wałbrzych nieoczywisty” oraz „Ocalić od zapomnienia”. Bardzo dziękujemy za liczne przybycie i miłą atmosferę na wernisażu. Wystawę można odwiedzić do dnia 15.02.2024r. ZAPRASZAMY

Zdjęcia do poniżej zamieszczonej prezentacji przygotowała Danuta Kałasznikow. Autorem prezentacji jest Kazimierz Szymela.

wernisaż wystaw „Wałbrzych nieoczywisty” oraz „Ocalić od zapomnienia”

05 stycznia 2024 r. – wernisaż wystawy Kazimierza Szymeli pt. ”WIDZENIE”

Z początkiem 2024 roku w dniu 05 stycznia, w OSK Podzamcze odbyła się kolejna odsłona wystawy fotografii pt. ”WIDZENIE”. Autorem zdjęć jest Kazimierz Szymela, członek Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej.

Wernisaż poprzedził koncert Chóru Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Małgorzaty Wiłkomirskiej.

Wernisaż wystawy Kazimierza Szymeli pt. ”WIDZENIE”