Wydarzenia 2022


Wystawy"Debiuty"

Relacje z wydarzeń

7 maja 2022 r. - Wernisaż wystawy Krystyny Kuriaty pt. "Pejzaż osobisty"

W Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Starej Kopalni miało miejsce otwarcie wystawy autorskiej Krystyny Kuriaty pt. "Pejzaż osobisty". Fotografia zawsze grała Jej w duszy. Po zakończeniu ścieżki zawodowej wędrując po Polsce i świecie poczuła, że aparat fotograficzny jest dla niej tak samo ważny jak torebka czy plecak, bowiem zdjęcia okazały się magicznym odzwierciedleniem chwili. Przez uwolnienie spustu migawki można zatrzymać światło, emocje, pejzaż, zdarzenie, ludzi tylko trzeba zaangażować serce i rozum, a także mieć w sobie wrażliwość na otaczające piękno i trochę szczęścia. Dla Krysi fotografia stała się pasją, którą realizuje. Dowodem są zdjęcia na autorskiej wystawie pt. "Pejzaż osobisty".


"Pejzaż osobisty"

"Pejzaż osobisty"

09 kwietnia 2022 r. – Wernisaż wystawy Barbary Ziółkowskiej pt. "Ulegając chwili"

W Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Starej Kopalni miało miejsce otwarcie wystawy autorskiej Basi Ziółkowskiej pt. "Ulegając Chwili".

Basia całe swoje życie zawodowe związała z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Jako aktor zawsze twórczo wchodziła w powierzone jej role. Z fotografią obcowała przez większość swojego życia wspierając męża w jego fotograficznych poczynaniach. Będąc na emeryturze związała się z Komisją Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej, gdzie środkiem wyrazu emocji – związanych z postrzeganiem przyrody stał się dla niej aparat fotograficzny. W Świecia, jaki ją otacza potrafi dostrzec moment, ten moment, w którym wszystko staje się mniej ważne. Istotne jest jedynie światło, czas ekspozycji i wartość przysłony – naciska spust migawki i jest…
Wszystko to świadczy o ponad przeciętnej wrażliwości autorki i umiejętnego postrzegania otaczającego ją świata.


"Ulegając Chwili"

"Ulegając Chwili"

08 kwietnia 2022 r. - Otwarcie wystawy Waldemara Kałasznikowa pt. "Sekretne życie drzew” w Art Cafe „Pod pretekstem"

Waldemar Kałasznikow geodeta, muzyk, fotograf. Przygodę z fotografią zaczynał jako nastolatek. Od 10 lat aktywnie uczestniczy w pracach Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK, Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej wystawiając swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Zdjęcia, które prezentuje na wystawie są fragmentem zbioru prac, zatytułowanych „Sekretne życie drzew”. W cyklu tym autor pokazuje w niekonwencjonalny sposób wizerunek drzew zranionych, walczących o przetrwanie, wspomagających się nawzajem oraz będących ostoją dla innych gatunków. Na kilku fotografiach pojawiają się też sylwetki ludzi, przechodzących obojętnie obok dramatu który się wokół nich rozgrywa.


"Sekretne życie drzew"

26 marca 2022 r. – Otwarcie wystawy Piotra Sadoczyńskiego pt. "Sycylia - wyspa słońca”

Wernisaż miał miejsce w Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Starej Kopalni. Piotr jest członkiem Komisji Fotografii Krajoznawczej przy PTTK O/Z Wałbrzyskiej. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych. W nieodległym czasie eksponował dwie wystawy autorskie „Foto pasja” (2019 r.) i „Z ulubionych gór” (2021 r.). Nagradzany i wyróżniany w wielu konkursach fotograficznych. Fotografowanie łączy z miłością do gór - to nierozerwalny duet. Ma szczególny dar zapisywania ulotnych chwil na swój niekonwencjonalny sposób. Najchętniej podgląda świat w promieniach wschodzącym i zachodzącym słońca. Wymaga to wiele poświęcenia i determinacji, ale dzięki tym przymiotom fotografia Piotra ma w sobie olbrzymi potencjał.

Tym razem postanowił zaprezentować zdjęcia z wyprawy na Sycylię, największej wyspy Morza Śródziemnego. Prace są pełne emocji i estetycznych przeżyć.


"Sycylia - wyspa słońca"

"Sycylia - wyspa słońca"

06 marca 2022 r. – Wernisaż wystawy fotografii Pań, członkiń KFK PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej

Dnia 6.03.2022 roku o godz. 17:00 w Galerii „Na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Starej Kopalni odbył się wernisaż wystawy fotografii Pań, członkiń KFK PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

"Samotność niejedno ma imię..." Trudno w prosty i jednoznaczny sposób ją opisać i zdefiniować. Samotność towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów i najczęściej postrzegana jest, jako stan negatywny, ale może też być świadomym wyborem, wręcz sprzyjać rozwojowi wewnętrznemu i kreatywności.

Każdy z nas jest inny i taka formuła przewija się oglądając zdjęcie po zdjęciu. Autorki uzmysłowiły nam w jak w różny sposób można postrzegać ten temat i pokazały, że samotność ma różne oblicza. W wielu wypadkach to zagubienie, tragiczne powikłania spowodowane przez los czy złe wybory, ale są i takie gdzie samotność wybiera się dla relaksu i zdrowia psychicznego uciekając przed trudem dnia codziennego.

Zachęcamy do obejrzenie tej wystawy.


"Samotność niejedno ma imię..."

"Samotność niejedno ma imię..."

17 lutego 2022 r. – Wernisaż wystawy Klaudii Rosickiej i Jerzego Noszczyka pt. "Zatrzymane chwile"

W dniu 17.02.2022 r., w Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Starej Kopalni świętowaliśmy otwarcie wystawy Klaudii Rosickiej i Jerzego Noszczyka pt. „Zatrzymane chwile”.

Klaudia i Jerzy są członkiem Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej. Na swojej wystawie pokazali nam zdjęcia o tematyce krajoznawczej wykonane podczas plenerów organizowanych przez Komisję oraz w trakcie wycieczek z Wałbrzyskim Klubem Wędrowców.

Autorzy uczestniczyli w wielu wystawach i konkursach organizowanych przez Komisję Fotografii Krajoznawczej w Wałbrzychu. Łączą miłość do fotografowania z turystyką kwalifikowaną. Ich zamiłowania są formą ucieczki od trudów dnia codziennego.


"Zatrzymane chwile"

"Zatrzymane chwile"